گردشگری

گالیکِش شهرستانی است در استان گلستان ایران. این شهرستان در مسیر بزرگراه تهران- مشهد قرار گرفته است. جمعیت گالیکش در سال ۱۳90، برابر با 55000 نفر بوده است . 

پارک ملی گلستان در ۱۵ کیلومتری گالیکش و غار کیارام از مکان‌های دیدنی آنست.

جاذبه‌های گردشگری: 

جنگل دهنه فارسیان در فاصله ۲ کیلومتری

تیمور دره در فاصله ۱۴ کیلومتری

دیو چشمه فارسیان در فاصله ۲۱ کیلومتری  

درخت گردو ۷۰۰ ساله فارسیان

پیر بخشی واقع در روستای فارسیان در فاصله ۲۱ کیلومتری

سید حسن در فاصله ۳۰ کیلومتری

امام زاده قاسم پنو در فاصله ۴۴ کیلومتری

حمام خدایی پنو در فاصله ۴۴ کیلومتری

آبشار لوه آبشار لوه در 20 کیلومتری گالیکش و در 5 کیلومتری جاده اصلی مشهد - گلستان، در کنار روستایی به همین نام واقع شده است. هم‌جواری این آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش توریستی ویژه ای به آن بخشیده است

چشمه لال یکی از اماکن تفریحی ودیدنی در شهرستان گالیکش است در نزدیکی روستای بش اویلی قرار دارد.بیشتر مردم این روستااز اقوام ترکمن هستنددر یک کیلومتری این روستا در داخل جنگل چشمه از دل جنگل در فضایی مسطح بیرون می اید .

آبشار گلستان در پارک ملی گلستان و در کنار جاده بین المللی و 5 کیلومتری شرق تنگه گل واقع شده است. و با شهر گالیکش 40 کیلومتر فاصله دارد.ارتفاع آبشار حدود 5/19 متر و دارای آب همیشگی است ، که از چشمه های شمالی آبشار تغذیه می شود. آب آبشار گلستان سرانجام وارد رودخانه«ادرسو» بوستان می شود و نهایتا به رودخانه گرگانرود می ریزد.

پارک جنگلی گلستان پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است.پارک گلستان،قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است که ۱۳۵۰ گونهٔ گیاهی و ۳۰۲ گونهٔ جانوری،از جمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع مساحت خود جای داده‌است. 

اینم چندتا از عکس های زیبا از گردشگری  گالیکش